Sątyrz

Gospodarstwo  Ekologiczne 
PIOTR WOŹNICKI

Gospodarstwo Ekologiczne SĄTYRZ PIOTR WOŹNICKI | Telefon: +48 501 496 097 | e-mail: p.woznicki@wp.pl

Producent kapusty kiszonej

Gospodarstwo ekologiczne Sątyrz niedaleko Szczecina to sprawdzony producent kapusty kiszonej – jednego z ulubionych przysmaków Polaków. Na miejscu uprawiamy kapustę głowiastą białą zgodnie z wszelkimi standardami bio, w naturalnych warunkach. Decydując się na kiszenie, sięgamy po tradycyjną, rodzinną recepturę z wykorzystaniem startej marchwi oraz niejodowanej soli kamiennej. Często decydujemy się na mniej lub bardziej zaskakujące dodatki, podkreślające unikatowy smak kiszonki, jak burak czy jarmuż. Produkcja kapusty kiszonej przebiega według tradycyjnych metod, dzięki którym jesteśmy w stanie uzyskać jej autentyczny smak oraz właściwości.

Produkcja kapusty kiszonej według klasycznej receptury

Dawne sposoby wytwarzania pożywienia różnią się zdecydowanie od nowoczesnych, przemysłowych i na wielką skalę. My zdecydowaliśmy, że wykorzystamy podejście i priorytety naszych przodków, dla których na pierwszym miejscu była jakość i prozdrowotne właściwości. Nasza tradycyjna produkcja kapusty kiszonej, producenta tego i wielu innych prozdrowotnych przetworów, polega na tym, że jest ona ubijana w beczce. W niej poddawana zostaje kontrolowanej fermentacji mlekowej. To dzięki niej gotowy wyrób jest pełen pożytecznych dla zdrowia bakterii. Proces ten zapewnia również trwałość i wydłuża okres przydatności do spożycia. Dlatego można zrezygnować z chemicznych konserwantów. Gdy warzywa są gotowe, przekładamy je do szklanych słojów. Jako ekologiczni producenci kapusty kiszonej przy produkcji nie stosujemy pasteryzacji, aby nie zabijać cennych wartości odżywczych. Dysponujemy międzynarodowym certyfikatem Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego, który potwierdza wysokie standardy zachowywane przy produkcji kapusty kiszonej.

Nie tylko smakowe, ale również prozdrowotne właściwości wyrobu sprawiają, że to nieodłączny składnik tradycyjnych dań polskiej kuchni. Bogata w żelazo, witaminę C, magnez czy wapń, stanowi źródło błonnika pokarmowego, jest polecana między innymi na obniżanie poziomu glukozy i cholesterolu czy walkę ze stanami zapalnymi. Pełna antyoksydantów, wspiera pracę jelit, chroniąc wrażliwą florę bakteryjną. Wie o tym każdy producent kapusty kiszonej, w którego gospodarstwie odbywa się produkcja według klasycznych metod. 

Z naszej kapusty kiszonej możesz przyrządzić szereg smacznych dań, jak kapuśniak, bigos, pierogi świąteczne, kulebiak, paszteciki, rolada mięsna, kwaśnica i wiele, wiele innych. Do współpracy zapraszamy hurtownie ekologiczne ze Szczecina, województwa zachodniopomorskiego i innych regionów kraju.