Sątyrz

Gospodarstwo  Ekologiczne 
PIOTR WOŹNICKI

Gospodarstwo Ekologiczne SĄTYRZ PIOTR WOŹNICKI | Telefon: +48 501 496 097 | e-mail: p.woznicki@wp.pl

Producent ogórków kiszonych

„Dumą gospodarstwa” określamy nasz specjał – powstający według tradycyjnej, regionalnej receptury z własnych upraw. Jako producent ogórków Kołobrzeskich kiszonych z certyfikatem Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego z radością przedstawiamy przysmak, który cechuje się nie tylko wyjątkowym smakiem, ale również prozdrowotnymi właściwościami.

Do przygotowania zapraw stosujemy wyłącznie własne warzywa i przyprawy. Podstawą jest solanka z Kołobrzegu, której wydobycie i wykorzystywanie trwa nieprzerwanie od setek lat. Jej uzdrowiskowy charakter wynika z bogatej zawartości cennych mikroelementów. Istotny jest również unikatowy smak, który wyróżnia nasze ogórki kiszone oraz małosolne. Jak każdy producent żywności troszczymy się o wysoki standard, dostarczanych dla Klientów produktów. Dlatego wszystko odbywa się zgodnie z wszelkimi zasadami i normami, obowiązującymi w branży spożywczej. 

Ogórki kiszone od ekologicznego producenta

W procesie fermentacji wykorzystujemy szklane słoje i – zgodnie z tradycją – beczki. Korzystając z własnych upraw, czuwamy nad każdym etapem produkcji, mając pełną świadomość, za co odpowiadamy jako producent. Ogórki są kiszone w sposób całkowicie naturalny i dzięki temu zawierają dużą ilość pożytecznych dla zdrowia bakterii. Dawniej proces kiszenia stosowany był do naturalnej pasteryzacji. Dziś korzystamy z tej wiedzy, co pozwala nam na zrezygnowanie z chemicznych konserwantów. W produktach znajdują się wyłącznie najwyższej jakości składniki i zioła, co pozytywnie przekłada się na kondycję oraz samopoczucie ludzi, którzy dodają je do codziennego jadłospisu.  

Ogórki kiszone są w Polsce bardzo popularne – używa się ich jako przekąski, dodatku do obiadu, składnika sałatek, dań czy kanapek. Przygotowane z naturalnych składników, według odpowiedniej receptury, zachowują pełnię wartości odżywczych. Wyróżniają się niską kalorycznością (około 11 kalorii w 100 gramach produktu) i bogatą zawartością niezbędnych składników, jak wapń, magnez, potas, żelazo czy witaminy z grupy B. Mają właściwości profilaktyczne, oczyszczające, probiotyczne, a także obniżają poziom cholesterolu czy zapobiegają zaparciom.

Warto włączyć je do regularnej diety i polubić wyjątkowy smak, który jest zasługą ekologicznej uprawy warzyw i zastosowania tradycyjnej solanki z Kołobrzegu.

Nasze gospodarstwo ekologiczne, producent m.in. ogórków kiszonych i wielu innych przetworów, zaprasza do zamówień zarówno Klientów indywidualnych, jak i właścicieli lokali gastronomicznych po najlepsze, staropolskie wybory. Dzięki nim będziecie mogli wzbogacić swoje menu – domowe lub restauracyjne w wartościowe składniki odżywcze.