Sątyrz

Gospodarstwo  Ekologiczne 
PIOTR WOŹNICKI

Gospodarstwo Ekologiczne SĄTYRZ PIOTR WOŹNICKI | Telefon: +48 501 496 097 | e-mail: p.woznicki@wp.pl

Warzywa ekologiczne Szczecin

W gospodarstwie położonym w Sątyrzu w województwie zachodniopomorskim (niedaleko Szczecina) zajmujemy się produkcją tradycyjnych kiszonek i hodowlą zwierząt oraz uprawą ekologicznych warzyw. Dzięki stosowaniu się do restrykcyjnych wymogów eko są one pełnowartościowe i smaczne, ciesząc się zaufaniem wielu klientów oraz regionalnych hurtowni.

Najzdrowsze warzywa ekologiczne w Szczecinie

Nasze gospodarstwo ekologiczne poleca warzywa, owoce i przetwory. W ofercie znajdziesz między innymi podstawowe składniki wielu dań, jak pomidor, ziemniak, czosnek, cebula. Dostarczamy żywność, która inspiruje do kreatywnego, zdrowego i świadomego gotowania. Przy użyciu naszych produktów przygotujesz kanapki z rzodkiewką, sałatą, koprem czy szczypiorkiem, ugotujesz bulion, wykorzystując marchew, pietruszkę, por i seler, zaserwujesz gościom sałatkę na bazie białej, włoskiej, czerwonej czy pekińskiej kapusty. Sięgając po nasz asortyment, zaopatrzysz się w takie specjały jak brokuł, kalafior, burak, cukinia, dynia, jarmuż, kalarepa czy ogórek gruntowy. Jako gospodarstwo ekologiczne dbamy o to, aby wszystkie warzywa były hodowane zgodnie z najlepszymi praktykami i normami biologicznymi. Niezależnie, które z nich wybierzesz z naszej oferty, będziesz mieć pewność, że są najlepszej jakości. 

Idealne miejsce na ekologiczne gospodarstwo

Lokalizacja ma duży wpływ na jakość hodowli. Korzystamy z tego, że w pobliżu nie ma wielu zakładów przemysłowych, co jest utrudnieniem dla rolników w innych regionach kraju. Okolice Ińskiego Parku Krajobrazowego to doskonałe miejsce dla rolnictwa zgodnego z naturą. Uprawa warzyw w gospodarstwie ekologicznym w Szczecinie w województwie zachodniopomorskim przebiega według standardów wymaganych prawem i dobrymi, branżowymi praktykami. 

Dzięki własnym uprawom jesteśmy w stanie nie tylko dostarczać świeże warzywa ekologiczne prosto z gospodarstwa, ale również produkować cenione, zdrowe, smaczne przetwory – kapustę kiszoną oraz tradycyjne ogórki kołobrzeskie w solance. Do ich wytwarzania stosujemy tradycyjną recepturę, poddając je kontrolowanej fermentacji mlecznej. Używamy do tego celu drewnianych beczek, a w momencie, kiedy wyrób jest gotowy, przekładamy go do szklanych słoików. Proces naturalnie konserwuje, dlatego eliminuje konieczność dodawania chemicznych substancji, wydłużających okres przydatności do spożycia. Tak właśnie powstają bogate w wiele witamin oraz cennych probiotyków warzywa.

Gospodarstwo ekologiczne należy do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Jednym z celów zrzeszenia jest zachowanie i rozwój regionalnych tradycji kulinarnych. Aktywnie promujemy lokalną żywność, dostarczając najlepszej jakości produkty do restauratorów i Klientów indywidualnych. Zadzwoń do nas, a przygotujemy korzystną ofertę cenową. W przypadku pytań i wątpliwości chętnie udzielimy dodatkowych informacji. Zapraszamy do kontaktu!