Sątyrz

Gospodarstwo  Ekologiczne 
PIOTR WOŹNICKI

Gospodarstwo Ekologiczne SĄTYRZ PIOTR WOŹNICKI | Telefon: +48 501 496 097 | e-mail: p.woznicki@wp.pl

Żywność ekologiczna Szczecin

Nasze grunty wykorzystujemy przede wszystkim do ekologicznej uprawy żywności. Obsługujemy Klientów z województwa zachodniopomorskiego –  Szczecina, Kołobrzegu i innych miejscowości. Zapraszamy do kontaktu wszystkie zainteresowane osoby z całej Polski.  

Najlepsza oferta żywności ekologicznej 

Hodowla znajduje się na bardzo czystych gruntach. W tej części województwa zachodniopomorskiego, na terenie Ińskiego Parku Krajobrazowego, pracom na roli sprzyjają naturalne warunki. Dlatego nasza żywność ekologiczna, w tym warzywa, owoce i wyroby są zdrowe i cieszą się zaufaniem klientów oraz hurtowników.

Uprawiamy warzywa, które są smaczne i zdrowe, mogąc stanowić podstawę świadomej, zbilansowanej diety i służąc do przygotowywania wielu posiłków. To między innymi:

  • koper, szczypior, cebula, jarmuż, por,
  • różne odmiany kapusty, rzodkwi, sałat,
  • pomidor, papryka, burak ćwikłowy, ziemniak,
  • cukinia, dynia, brokuł, kalafior, ogórek gruntowy,
  • marchew, pietruszka, por, rzodkiewka.

Aby określić żywność mianem ekologicznej, musi być produkowana zgodnie z restrykcyjnymi przepisami i spełniać niezbędne kryteria nie tylko uprawy, ale całego procesu, łącznie z dostawą czy przechowywaniem. Przy jej produkcji należy postępować z dbałością również o środowisko naturalne i dobrostan zwierząt, bez dodatkowego obciążania ekosystemów. Zamiast nawozów sztucznych i pestycydów stosuje się znane od pokoleń naturalne środki organiczne. 

Dostępne badania wskazują, iż żywność ekologiczna zawiera więcej wartościowych składników – antyoksydantów oraz witamin. Tym samym ma właściwości prozdrowotne i jest rekomendowana w codziennej diecie.

W naszym gospodarstwie stawiamy na uprawę i hodowlę zgodnie z naturą, bez zbędnych, szkodliwych dodatków, które wpływają na jakość żywności. Wiemy, że wielu mieszkańców województwa zachodniopomorskiego poszukuje sprawdzonego źródła warzyw i owoców. Dlatego z dumą prezentujemy efekty naszej całorocznej pracy, zachęcając do współpracy hurtownie nie tylko ze Szczecina czy Kołobrzegu.